God innsats av Milda og Mari i student-VM
Rifleskytterne Milda Marina Søberg Haugen og Mari Bårdseng Løvseth deltok i helga i Student-VM i New Delhi, India og presterte bra både på 50m og 10m.
På 50m rifle match ble det en fin 12. plass til Milda Marina Søberg Haugen, med 586 poeng var det bare ett poeng opp til finalegrensa på 587 poeng. Milda fikk seriene 98 – 98 – 100 -98 – 97 -95.
«Jeg har veldig mye nerver fra start til slutt, men jobber knallhardt på kne og ligg og kommer godt ut av det. Jeg kommer i en god flyt i starten i stående, men nervene tar seg opp igjen og jeg blir for passiv. Jeg jobber godt, men dessverre ble det akkurat for lite denne gangen», forteller Milda etter gjennomført konkurranse.
Mari Bårdseng Løvseth var også nær ved å kvalifisere seg til finalen med 585 poeng og 14.plass. Mari fikk seriene 97 – 99 – 100 – 99 – 97 – 93.
«Jeg føler jeg leverer en konkurranse med gode gjennomføringer, men det blir for mye puls og spenninger gjennom stående som gjør at det ikke går helt veien i dag. Er ellers godt fornøyd med konkurransen jeg gjennomfører», forteller Mari.
I 10m luftrifle var det Mari som var best av de norske, med 629,0 poeng hadde hun bare 0,4 poeng opp til finalegrensa. Hun fikk disse seriene: 105.3 – 104.7 – 104.2 – 104.6 – 106.1 – 104.1 og endte med det på 10. plass.
«Stående har generelt vært litt utfordrende her nede, men hadde en klar plan for dagen. Jeg følger denne godt under konkurransen i dag, og er veldig fornøyd med gjennomføringen. Veldig nære finale, som er veldig gøy», forteller Mari etter kvalifiseringen.
For Milda ble det 26. plass med poengsummen 625,6 og seriene 104.0 – 104.1 – 103.6 – 102.6 – 105.9 – 105.4.
«Det var tung å gjennomføre i dag. Jeg har slitt litt på luft i det siste, men skulle ta lærdom av hva jeg opplever. Jobber godt underveis, men det blir dessverre for tynt. Jeg kommer inn i det på siste 20, så tar med meg hva jeg gjorde der videre», forteller Milda.