Klart for EM luftvåpen i Kroatia

Årets første internasjonale mesterskap i skyting er rett rundt hjørnet. Denne gangen skal det kåres europamestere i luftrifle og luftpistol for senior og junior, i den kroatiske byen Osijek. Juniorene skal først ut, med konkurranser fra mandag 3.3 til torsdag 6.3, mens seniorene starter søndag 9.3 og avslutter onsdag 12.3.

Norge stiller med 9 pistolskyttere (3 senior+6 junior) og 12 rifleskyttere (6 senior+6 junior). Vi har hatt suksess de siste årene og har hatt det privilegium å stille med en meget sterk tropp på startstreken, så også i år. Vi har veldig gode sjanser til topplasseringer både individuelt, i mix- og tremannslag.

For program, annen EM-informasjon og oversikt over de norske deltakerne, se denne samlesiden: https://www.skyting.no/forside/em-luftvapen-10m-2025/.

NSFs Facebook-side kommer til å bli forløpende oppdatert etter at norske skyttere har gjennomført sine konkurranser.