Ny generalsekretær ansatt i Norges Sportsskytterforbund
Morgan Andersson er ansatt som ny generalsekretær i Norges Sportsskytterforbund (NSF). Han tiltrer stillingen 1. februar 2027 og vil arbeide sammen med nåværende generalsekretær frem til april for å sikre en god og smidig overgang.
Andersson har bred erfaring fra medlemsbaserte og frivillige organisasjoner. Han kommer senest fra Gartnerforbundet og har også erfaring fra lederroller i idretten.
Han overtar etter Per Iversen, som har vært generalsekretær siden 2021. I denne perioden har Per gjort en svært betydningsfull innsats for NSF. Han har bidratt til å utvikle forbundet, ledet administrasjonen på en trygg og stødig måte og vært en viktig bidragsyter til det gode arbeidsmiljøet og samarbeidet i organisasjonen.
President Bjørn Harald Vik er svært fornøyd med ansettelsen:
«Fra Per informerte om at han ønsket å gå av og tre inn i pensjonistenes rekker, og frem til der vi er i dag, har det vært en lang reise. Det er store sko å fylle, men vi var heldige og fikk mange gode søkere. Med så mange sterke kandidater var utvelgelsen krevende, men jeg føler meg trygg på at vi har gjort det rette valget. Morgan har bred erfaring fra medlemsbaserte organisasjoner, frivilligheten og idretten. Sammen med hans ønske om å bidra til videre utvikling av forbundet, gir dette oss stor tro på at Morgan er riktig person til å ta NSF videre.»
Morgan Andersson ser frem til å ta fatt på oppgaven:
«Dette er en spennende stilling i et forbund med en viktig plass i norsk idrett og med ambisjoner for både bredde og topp. Jeg tar med meg erfaring fra lederroller i idretten og medlemsorganisasjoner, og ser frem til å bli en del av NSF og bidra til å realisere ambisjonene sammen med ansatte, tillitsvalgte og medlemmer.»
Norges Sportsskytterforbund ønsker Morgan Andersson hjertelig velkommen og ser frem til samarbeidet. Samtidig retter forbundet en stor takk til Per Iversen for den verdifulle innsatsen han har lagt ned siden 2021.

