Reisebrev fra Kvæfjord – en klubb i flott utvikling!
Nå er jeg tilbake i Kvæfjord for å følge opp klubbens planer og utvikling. Og for en glede det er å se hvor mye som har skjedd!
Klubben har fått gjennomført dommerkurs, benyttet seg av Trenerpoolen og arrangert flere sikkerhetskurs. Trenerkurs står også på planen i februar 2027, og det er mange medlemmer som ønsker å utdanne seg som trenere. Det lover godt for framtiden!
De er flinke til å søke midler til rekrutteringsvåpen og annet nødvendig utstyr, og etter hvert vil det også være behov for elektroniske skiver. For her har klubben faktisk vokst ut av sitt eget anlegg! Med seks skiver begynner det å bli trangt om plassen, og det jobbes nå iherdig med å finne et sted der de kan utvide og gi tilbud til enda flere.
Aktivitetsnivået er imponerende. De arrangerer feltstevnet Fulltreffen, et morsomt og kreativt stevne med en blink som faller ned ved treff i midten, og tre nye blinker dukker opp! I tillegg arrangerer de NAIS- og T96-stevner, faktisk to stevner i måneden, og deltar på korrespondansestevner. Fra å ha hatt få deltakere på stevner, kan de nå vise til hele 257 stevnestarter i år! Det er utrolig bra!
Det har også kommet mange flere damer og ungdommer inn i klubben. Oppmøtet på klubbkvelden i går var så stort at jeg nesten ble helt matt! Klubben er opptatt av å skape et godt miljø, der man hilser på hverandre, snakker fint sammen og sørger for at alle føler seg velkomne. Det er en viktig del av klubbdriften. De er også straks i mål med klubbhåndboka, som skal sikre gode rutiner og gjøre det enklere for nye medlemmer og framtidige tillitsvalgte å drive klubben videre.
Det var veldig fint at Stig Lilleng fra Skytterkretsen også ble med på møtet som observatør.
I dag har Ole Fredrik og jeg hatt åpen dag for para i Kvæfjord. Vi er ute på klubbesøk for å vise hvilke muligheter som finnes innen paraskyting. Vi var så heldige å få besøk av ordføreren, som selv fikk prøve både laserrifle og laserrifle med lydsikte.
Det var ikke så mange parautøvere som møtte opp denne gangen, men dagen ble likevel svært nyttig. Vi fikk gitt opplæring til flere av klubbens egne medlemmer, slik at de er bedre rustet til å ta imot nye parautøvere. Det blir også omtale i lokalavisa, og vi håper det kan bidra til at enda flere får øynene opp for at det finnes et tilbud om paraskyting i Kvæfjord.
Og det er nettopp det som er så fint med denne klubben: Selv om medlemstallet og aktiviteten har økt betraktelig, er de like glade for hvert eneste nye medlem som finner veien inn døra. Her er alle velkomne!
Det er nettopp dette klubbutvikling handler om. Å skape aktivitet, bygge kompetanse, utvikle anlegg, ta vare på miljøet og åpne dørene for enda flere.
Tusen takk for gjestfriheten og engasjementet, Kvæfjord! Dere har all grunn til å være stolte av det dere har fått til. Det er inspirerende å se en klubb med så mye vilje, dugnadsånd og framtidstro!




