Toppidrettsplanen og Sportplanen for 2026 er klar

Toppidrettsplanen og Sportsplanen for 2026 er nå klar. Her kan du blant annet lese om hvilke internasjonale konkurranser og mesterskap som er aktuelle for 2026-sesongen, kriteriene for de ulike nivåene i Skytterlandslaget, og uttakskriterier for internasjonale konkurranser og mesterskap. Oversikt over hvilke utøvere som er på Skytterlandslaget for sesongen 2026 vil først publiseres i starten av desember. 

–  2025 har vært et virkelig godt år for norsk skyttersport. Vi har utøvere som ligger helt i toppen på verdensrankingen, og mange av våre talentfulle utøvere har vunnet et stort antall medaljer både i junior- og seniormesterskap og verdenscupkonkurranser. Det faktum at vi, som et lite land, har flere utøvere som kan utfordre de største og beste landene i verden, er veldig imponerende og noe vi som organisasjon må være veldig stolte over, forteller sportssjef Jonas Edman.

— Ser vi fremover, kan jeg si at vi har et spennende år foran oss. Både OL- og PL-kvalifiseringen starter i forbindelse med årets verdensmesterskap. Vi har også noen interessante utfordringer å jobbe med det neste året, da alt tyder på at vi vil få noen nye finaleformater i enkelte disipliner, og det blir også delvis endring av reglene for klær og annet utstyr, forteller sportssjef Jonas Edman.


Toppidrettsplan og Sportsplan for Skytterlandslaget 2026

Vår toppidrettssatsing er samlet i Skytterlandslaget. Toppidrettsplanen er forankret i Norges Skytterforbund (NSF) Langstidsplan 2023 – 2027, som ble vedtatt på Forbundstinget våren 2023. Målet med Toppidrettsplanen er å tydeliggjøre arbeidet med toppidrett i NSF.

Toppidrettsplan 2026

Sportsplan 2026 inneholder følgende informasjon og er styrende for organiseringen av Skytterlandslaget 2026:

– Uttak Skytterlandslaget 2026 (publiseres i starten av desember)
– Sesongopplegg alle grener 2026
– Uttakskriteriterier for internasjonale konkurranser 2026

Sportsplan 2026